пʼятниця, 6 лютого 2015 р.

ВУ "Зміна кольору в навколишньому середовищі у різні пори року, в різні часи доби"

Розробка інтегрованого уроку з ОТМ та музики

Тема: "Зміна кольору в навколишньому середовищі у різні пори року, в різні часи доби"


 Мета: Удосконалювати вміння створювати сюжетну композицію, дотримуючись
законів перспективи; закріплювати навички утворення кольорів шляхом
змішування фарб на папері.
Розвивати інтерес до створення цікавих декоративних композицій, уяву,
фантазію, образне мислення; уміння спостерігати, визначати особливості
забарвлення дерев у різні пори року та різні часи доби; окомір та гостроту
зору; передавати стан природи засобами колірних контрастів.
Виховувати естетичне сприймання, охайність, дружні взаємини, любов                  до природи.


Обладнання: дошка, плакат з палацом, завдання для команд(у вигляді пензлів),малюнки пір року, ілюстрації до казки, кольорова крейда, ТЗН.


Хід уроку.

1.Організація класу.

Музичне привітання:
Проспівав дзвінок, починається урок,
З Божої ласки, з маминої казки.
Гомінких пісень… (вчитель):
- Добрий день, вам діти!
(діти відповідають):
- Добрий день!

2.Пояснення нового матеріалу.
2.1.Вступна бесіда :
У світ фантазії зробимо ще один крок.
А з творчістю ми вже зустрічались не раз,
І знову вона завітала до нас.
Це час міркувань, наполегливий час.
Цікаві завдання чекають на вас.

2.2.Актуалізація опорних знань.
Вчитель: У королівстві Акварелія жив Пензлик. Він був стрункий та гарний.
     Кожного дня він, разом з придворною дамою Палітрою  та  фарбами –      
     слугами, ходили до лісу. А сьогодні вони вирішили прогулятися лугом. 
     Слуги-фарби завжди були поруч із принцом.
Діти:
Синій: Мрійливий синій – слухняний і спокійний.
Червоний: «Не займай мене!» - кричить суворо запальний і злий червоний.
Жовтогарячий: Колір цей – великий забіяка. Там, де він, - бійки і сварка.
Фіолетовий: Налякає і зникає, бо і сам себе лякає.
Жовтий: Бешкетник, сміхотун, пустун, завжди радості віщун.
Зелений: Упертий, затятий зелений колір. Не поступиться ніколи.
Вчитель: Вони такі мінливі та вередливі, а тому король Олівець зобов’язав 
                придворну даму Палітру наглядати за фарбами та принцом Пензликом.
                Раптом звідкись налетів Кощій Безбарвний, схопив пензлика і поніс до 
                свого замку.
                Замок кощія був за синіми морями, за високими горами. Він був таким
                самим безбарвним, як і його господар. Слугували йому Підпалій,  
                Суховій, Пітьма Тьмуща.
- А що сталося далі, вам розкажуть ваші однокласники за допомогою 
                своїх малюнків.(діти з мал.. виходять до дошки, шикуються).
                Сидить Кощій у замку і бачить ідуть фарби визволяти принца. Закричав
                Кощій: «Слуго мій, Підпалій, спали їх!»
Діти:
 Підпалій: Спалю! На попіл всіх перетворю.

Заливайко: Гукнула синя фарба Молодця Заливайка і він залив Підпалія водою.
Кощій: Слуго мій, Суховій, знищ їх!
Суховій: Зараз здму. На пилюку всіх перетворю!
Зелений бір: Покликала зелена фарба на допомогу Зелений Бір. Вдарився об нього  
                      Суховій і зупинився.
Кощій: Слуго мій, Пітьма Тьмуща, знищ їх!
Пітьма Тьмуща: Я очі вам затулю. Присплю вас!
Сонце: Красне сонечко освітило все і Пітьма перетворилася на День.
Вчитель: Кощій зі злості розтанув у денному світлі. Фарби звільнили Пензлика. 
                Як багато було радощів, веселощів, щастя! Тоді пензлик запропонував
                розфарбувати замок і перетворити його на Замок барвистих свят. А в
                цьому ми йому допоможемо.(кожна група розфарбовує свою частину
                замку).

Фізкультхвилинка (діти виконують під музику з рухами):

Зверобика
Уселась кошка на окошко
И стала лапкой ушки мыть.
Понаблюдав за ней немножко,
Ее движенья можно повторить.
Припев:
Раз, два, три,
Ну-ка, повтори (2р)
Три, четыре, пять –
Повтори опять.(2р)
Стоит весь день в болоте цапля,
И ловит клювом лягушат,
Не трудно так стоять ни капли,
Для нас, натренированных ребят.
Припев тот же.
Ползет змея лесной тропою,
Как лента по земле скользит,
Ее движение такое
Рукою можем мы изобразить.
Припев тот же.

Вчитель: У цьому барвистому замку кожна кімната має свій колір. І в цих 
                кімнатах заховалися пори року.

2.3.Аналіз моделі малюнка.
Вчитель: Ви подумайте і скажіть у  кімнаті якого кольору заховалась весна? (у  
зеленій). А які пісні ви пам’ятаєте про весну? («Вийди, вийди сонечко», «Ой, минула вже зима», «Щебетала пташечка»).
Літо? (жовта, блакитна; «Чунга – Чанга», «Песенка о лете»)

Зима? (біла; «Метелиця», «Зимонько - снігуронько», «Морозець»)
Осінь? (червона, жовта, коричнева – барвиста; «Літо минулося», «Ой, снопе, снопе», «Шпачок прощається»). Молодці, а зараз ви отримаєте завдання для кожної групи, а для цього кожна команда витягує пензлик із завданням і розшифровує напис. Це і буде вашим завданням, ви одразу зрозумієте, що необхідно намалювати.
1.                                                                                                                                                                               3.Березень, квітень, травень – місяці   
                                                                                 якої пори року?
  

2.                                                                                                                                                                               4.Сонце, річка, пісок, жара – коли    таке буває?
             


3.Практична робота учнів.

4.Аналіз і оцінювання робіт.
4.1.Підсумок.
Діти виконують пісню          «Дети любят рисовать»
Вот мы взяли краски в руки
И не стало в доме скуки,
Чтобы  было веселей
Яркой краски не жалей.
Припев:
Это правда –
Ну, чего же тут скрывать?
Дети любят, очень любят рисовать,
На бумаге, на асфальте, на стене

И в трамвае на окне.
Вот вам тетя жарит пышку,
Рядом кот, он ловит мышку,
Но никто не разберет,
Где же тетя, где же кот?
Припев тот же.
Это что же за зверушка?
Много ног, одна макушка?
То ли зверь – сороконог,
То ли очередь в ларек?

4.2.Виставка дитячих робіт.
Вчитель: А зараз нам вже повертатись час. Ми неодмінно ще завітаємо до 

                  королівства Акварелія.

Немає коментарів:

Дописати коментар